A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége, valamint Devecser városának rendezésében 2014. Augusztus 17.-én sor kerül a Juhász- és Pásztorkutya CAC Kiállításra. A kiállítás hagyományosan a Devecseri Kastélypark területén kerül megrendezésre. A Juhász- és Pásztorkutyák CAC kiállítására nevezhető minden olyan kutya, amely valaha az állatok terelésével illetve őrzésével kapcsolatos munkát végzett.
A kiállítás megrendezése már hagyományosnak számít Devecser város életében. Az első ilyen jellegű kiállítást 1999-ben rendezték, akkor még jóval kevesebb fajta volt nevezhető, mint a mai időkben. Ma már közel 40 fajta kiváló egyedei vonulhatnak fel ezen a kiállításon. A 2000-es évek elején 6 évig nem rendezték meg ezt a rangos seregszemlét, majd 2009-ben került sor újból e kiállítás megrendezésére. Ezen évtől kezdve minden évben Devecser városa a MEOESZ közreműködésével egyetemben szervezi és rendezi meg ezt a speciális kiállítást, melyre minden évben egyre több kiállító érkezik a kutyáival valamint a színes és változatos programoknak köszönhetően minden évben gyarapodik a közönség száma is.
„A szeretet kiállítása” – így aposztrofálták ezt a kiállítást tavaly a megnyitó alkalmával. „A kutyánk iránt érzett szeretetet bizonyítjuk, amikor elhozzuk ide őket, erre a devecseri kiállításra. A szeretett lény, a kiváló állat, a kutya, aki az ember szolgálatára teremtődött és szeretetet ébreszt az emberben”- hangzott el a megnyitóban a kiállítás fővédnökétől. E szép szavakkal indítva, ez évben is szeretettel várják a szervezők a kiállítókat kutyáikkal és e fajták szerelmeseit, kedvelőit, a kilátogató vendégeket a devecseri Kastélyparkba egy közös együtt kutyázásra és egy közösen eltöltött szép napra!
A 2014. évi Juhász- és Pásztorkutyák CAC kutyakiállításának fontosabb információit a következőkben ismertetjük:
Információk kiállítóknak:
Nevezési felhívás:
Nevezhető fajták:
FCI I. fajtacsoport összes fajtája + kaukázusi juhászkutya, anatóliai juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, pireneusi hegyi pásztorkutya, spanyol masztiff, sárhegyi, tibeti masztiff, svájci havasi kutyák, tibeti terrier, cane corso, tornjak, bukovinai pásztorkutya.
Bírói lista:
Udvardiné Lukács Ilona: Komondor, Puli, Pumi, Mudi.
Hartmann György: FCI II. fajtacsoportba tartozó juhász- és pásztorkutyák.
Dr. Hargitai Gábor: FCI I. fajtacsoport és bizonyos, az FCI II. fajtacsoportba tartozó juhász- és pásztorkutyák.
Nevezési határidő: 2014. Július 20.
CAC Kiállítás | Szövetségi tagkártyával rendelkezők részére | Szövetségi tagkártyával NEM rendelkezők részére |
---|---|---|
Első kutya | 4000 Ft | 8000 Ft |
Második kutyától | 3500 Ft | 7000 Ft |
Veterán, Minor Puppy, Kölyök | 2500 Ft | 5000 Ft |
CAC kiállítás helyszínen nevezhető | ||
Fiatal felvezetők | 2000 Ft | 4000 Ft |
Kutyapár, Tenyésztési nagydíj, Utódcsoport | 2000 Ft | 4000 Ft |
A nevezési díjak a Magyar kutyafajták esetében 50%-os kedvezménnyel számítanak.
Nevezést indíthatunk online erről a linkről >>
Online nevezés esetén bankkártyával lehetséges a nevezés díját fizetni. A nevezés megtörténte után azonnal átirányítják a nevezőt az OTP Bank online felületére, ahol az internetes fizetésre alkalmas bankkártyán keresztül tudjuk rendezni a nevezési díjat. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
Banki átutalás esetén a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége számlaszáma:
Budapest Bank Nyrt. – 10102086 – 09723300 – 01000009.
A megjegyzés rovatba minden esetben fel kell tüntetni a nevezési lapon szereplő e-mail címet, valamint a befizetett összeget – ez alapján fogják tudni beazonosítani a nevezett kutyát.
Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy Munka bizonyítványok másolatát (ha van) és a 2014. évi szövetségi tagkártya másolatát.
Nevezési cím postai feladás esetén:
Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége
Budapest XIX. Kerület
Hofherr Albert u. 38 – 40.
1194
A 2012. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról az Ajkai Televízió által készített riport 1. része megtekinthető:
A 2012. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról az Ajkai Televízió által készített riport 2. része megtekinthető:
A Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállításának városa Devecser, mely a Bakony nyugati szélén, a Torna patak mellett fekszik. Régészeti leletek tanúsága szerint e terület már az őskorban is lakott volt. Devecser az Árpád-kor óta ismert település, nevét valószínűsíthetően a Devecseri családtól kapta. A főnemesi család nagy szerepet töltött be Veszprém vármegye életében, hatalmas uradalmakat, várakat, kastélyokat emeltek, ekkor rakták le a mai Esterházy-kastély elődjének alapjait is. A török dúlás idején Devecser sikeresen ellenállt és megvédte várait, kastélyait. A török háborúk után élénk kereskedelmi élet bontakozott ki a községben és Devecser hamarosan a környék kereskedelmi központjává vált. A mai város kialakulása a kiegyezéstől a XIX. század fordulójáig tartott. Az 1970-es évektől kezdve Devecser fejlődése lassulni látszik, mivel központi szerepét Ajka veszi át. Devecser 1997-ben városi rangot kap. A fiatal város életét gyökeresen megváltoztatta a 2010-ben bekövetkezett vörös-iszap katasztrófa. Az újjáéledt településen egy kiállítással mutatják be a sorsfordító eseményt.
A város utcáin sétálva nyomon követhetjük a barokk és romantika építészeti emlékeit, betérhetünk a barokk plébánia templomba meghallgatni az orgonajátékot és megtekinteni a csodálatos Szent Antal oltárképet. A templom mögött találjuk a barokk plébániaházat, melyet a templommal egy időben, a XVIII. század közepén építettek. Mellette áll az 1881-ben romantikus stílusban épített iskola épülete. Már a XVIII. század végétől itt volt a község iskolája. A jelenlegi épületben tanított 1882 és 1884 között Gárdonyi Géza, az „Egri Csillagok” történelmi regény írója.
Devecser főterének dísze a műemléki védelem alatt álló Esterházy-kastély. Az épület a barokk és eklektikus építészet stílusjegyeit tükrözi.
Ahogy már említettük, az első építkezést a jelenlegi kastély helyén a Devecseri család végeztette el, a régi udvarházból várkastélyt emeltetett. Ez a végvár az 1630-as évek elején az Esterházyak kezére került, utolsó tulajdonosa Esterházy Tamás gróf volt. Az évekig tartó felújítások során sikerült a várkastély régi hangulatát visszaállítani, eredeti formájukban láthatók a kazettás mennyezetek, a reneszánsz és barokk kandallók, a tölgyfából készült ajtók, ablakok, a faragott lépcsőkorlát.
A kastélyt övező angolpark jellegű várkert különleges fáit 1790-től Esterházy Ferenc telepíttette. A fák jelentős része őshonos, az eredeti telepítésekből megmaradt nagyméretű egyedek különösen értékesek, köztük juharlevelű platánok, kocsányos tölgyek, mezei juharok, fehér nyárfák. Sajnos a 2010 októberében bekövetkezett vörösiszap-katasztrófa a kastélypark teljes területét érintette, ezáltal a történeti kert jelentősen megrongálódott, az egykori angolpark stílusát képviselő főbb utak eltűntek, a fák megsérültek, elhaltak, kivágták őket. A park nagy értékű növényállományával és több száz éves fáival, mikroklímájával főleg a nyári időszakban sok látogatót vonzott, továbbá a település életének egyik legmeghatározóbb színtere volt. A tavalyi évben elkezdődhetett a kastélypark teljes rekonstrukciója, az Új Széchenyi terv pályázatán nyert támogatásnak köszönhetően az Esterházy kastélypark helyreállítása hamarosan befejeződik, és újra látogathatóvá válik a természetvédelmi terület. A fejlesztés során a tereprendezésen, vízrendezésen túl növényeket telepíttek, sétautakat hoztak létre, madártani tanösvényt, bemutatótereket alakítottak ki.
A kastélypark ad otthont 1999-től már hagyományosan a Juhász- és Pásztorkutyák CAC kiállításának is. Az idei évben már a megújult kastélypark fogadja a kiállítókat és az ide látogató vendégeket!
Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel vár augusztus 17.-én Devecser város és a MEOESZ Devecserbe, a megszépült Kastélyparkba, a Juhász- és Pásztorkutyák CAC kutyakiállítására!