A MEOE Szövetség valamint Devecser városa 2016. Augusztus 20.-ára Juhász- és Pásztorkutya CAC Kiállítást hirdet. A kiállítás helyszíne Devecserben a Bakonyerdő Zrt. Sárosfői Vadászháza.
A Juhász- és Pásztorkutyák CAC kiállítására nevezhető minden olyan kutya, amely valaha az állatok terelésével illetve őrzésével kapcsolatos munkát végzett.
A kiállítás megrendezése már hagyományosnak számít Devecser város életében. Az első ilyen jellegű kiállítást 1999-ben rendezték, akkor még jóval kevesebb fajta volt nevezhető, mint a mai időkben. Ma már közel 40 fajta kiváló egyedei vonulhatnak fel ezen a kiállításon. A 2000-es évek elején 6 évig nem rendezték meg ezt a rangos seregszemlét, majd 2009-ben került sor újból e kiállítás megrendezésére. Ezen évtől kezdve minden évben Devecser városa a MEOE Szövetség közreműködésével szervezi és rendezi meg ezt a speciális kiállítást, melyre minden évben egyre több kiállító érkezik a kutyáival valamint a színes és változatos programoknak köszönhetően minden évben gyarapodik a közönség száma is.
A vörös iszap katasztrófa után az idei évben immár VI. alkalommal kerül megrendezésre a „szeretet kiállítása”, ahogy Dr. Simicskó István, a kiállítás fővédnöke ezt a kiállítást aposztrofálta.
„A lelki igényesség a kutyák felé irányuló szeretetünkben is meg kell, hogy nyilvánuljon. Itt kutyabarát emberek vannak, szerető emberek vannak, olyan emberek vannak, akiknek a lelke igényes, akik elhozzák a legszebb kutyáikat, a kedvenceiket, felkészítik erre a gyönyörű helyszínen végrehajtandó kiállításra, bemutatják, hogy hogyan tudták nevelni eddig a kutyáikat. Ez egyfajta jellemvizsgálat is ilyenkor, hiszen ahogyan neveljük a kutyánkat, ahogyan tartjuk a kutyánkat, az a jellemünk egyfajta visszatükröződése. És tudjuk, hogy a jellemünk pontosan meghatározza, hogy milyen emberek vagyunk. És hogyha lelki igényességgel végezzük ezt a munkát, a kutyatartást is, odafigyelünk szeretteinkre, odafigyelünk családtagjainkra, hiszen a kutyáink is családtagok, akkor nagy baj nem lehet. Aki a kutyáját szereti, az rossz ember nem lehet. Bízom benne, hogy ez a kiállítás többek között erről is szól, nemcsak a szépségről, hanem a lelki szépségről is, nemcsak a külsőről, hanem a belső értékekről is. Hiszen ezek a kutyák, ezek a házi kedvencek, ezek az őrző kutyák, munkakutyák, juhászkutyák, ezek mind-mind értünk vannak, az embert szolgálják, az embert segítik és sokszor nehéz időszakban, a rohanó világunkban, a szeretetükkel, a ragaszkodásukkal, az odafigyelésükkel a gazda iránt lelki erőt adnak nekünk. Örülök, hogy ilyen sokan eljöttek erre a szép helyre. Remélem, hogy sok-sok örömben lesz mindenkinek része, már önmagában az, hogy itt lehetünk, együtt lehetünk kutyabarát emberek, ez már öröm. Neveljék felelősségteljesen a kutyáikat és lelki igényességgel viszonyuljanak az embertársaik felé.” – e mondatokkal nyitotta meg a Juhász és Pásztorkutya CAC kiállítás Dr. Simicskó István, fővédnök a tavalyi évben.
E szép szavakkal indítva, ez évben is szeretettel várják a szervezők a kiállítókat kutyáikkal és e fajták szerelmeseit, kedvelőit, a kilátogató vendégeket a Sárosfői Vadászházba egy közös együtt kutyázásra és egy közösen eltöltött szép napra!
Kedvcsinálóként Olvasóink figyelmébe ajánljuk a tavalyi kiállítás pár perces beszámolóját:
A 2016. évi Juhász- és Pásztorkutyák CAC kutyakiállításának fontosabb információit a következőkben ismertetjük!
Információk kiállítóknak:
Nevezési felhívás:
Nevezhető fajták:
Az FCI I. fajtacsoportjába tartozó összes fajta
Az FCI II. fajtacsoportjából minden pásztor- és juhászkutya (Kaukázusi Juhászkutya, Anatóliai Juhászkutya, Közép-Ázsiai Juhászkutya, Pireneusi Hegyi Kutya, Nagy Svájci Havasi Kutya, Berni Pásztorkutya, Entlebuchi Havasi Kutya, Sarplaninai Juhászkutya).
Az FCI V. fajtacsoportjából a Szamojéd.
Bírói lista:
FCI-I. fajtacsoport
Magyar Pásztorkutyák – Udvardiné Lukács Ilona (HU)
Többi pásztorkutya: Ruth Wagner (LUX)
FCI-II. fajtacsoport
Orosz fajták – Vinnai András (HU)
Többi fajta – Hartmann György (HU)
FCI-V. fajtacsoport
Szamojéd – Vinnai András (HU)
Nevezési határidő: 2016. Július 24.
Nevezési díjak
CAC Kiállítás | Szövetségi tagkártyával rendelkezők részére | Szövetségi tagkártyával NEM rendelkezők részére |
---|---|---|
Első kutya | 4000 Ft | 8000 Ft |
Második kutyától | 3500 Ft | 7000 Ft |
Veterán, Minor Puppy, Kölyök | 2500 Ft | 5000 Ft |
CAC kiállítás helyszínen nevezhető | ||
Fiatal felvezetők | 2000 Ft | 4000 Ft |
Kutyapár, Tenyészcsoport, Utódcsoport | 2000 Ft | 4000 Ft |
A nevezési díjak a Magyar kutyafajták esetében 50%-os kedvezménnyel számítanak.
Nevezést indíthatunk online erről a linkről>>.
A nevezésről a rendszerben rögzített email címre automatikus igazolás érkezik, mely a nevezés adatait tartalmazza. Ennek véglegesítését követően megerősítő e-mail kerül kiküldésre, mely a nevezés végleges formáját tartalmazza. Online nevezés esetén bankkártyával lehetséges a nevezés díját fizetni. A nevezés megtörténte után azonnal átirányítják a nevezőt az OTP Bank online felületére, ahol az internetes fizetésre alkalmas bankkártyán keresztül tudjuk rendezni a nevezési díjat. Az online rendszerben csak azok a nevezések maradnak benn, melyeket a nevező az online nevezési rendszerben bankkártyával kifizet, amennyiben ez nem történik meg, vagy a nevező bármely más úton fizeti meg a nevezési díjat, a rendszer a nevezést automatikusan törli. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
Banki átutalás esetén:
Budapest Bank –10102086 – 09723300 – 01000009
Az utalásnál fel kell tüntetni: Pásztorkutya CAC
Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy Munka bizonyítványok másolatát (ha van) és a 2016. évi szövetségi tagkártya másolatát.
Nevezési cím postai feladás esetén:
Angol és Ausztrál Pásztorkutya Klub
Solymár
Pacsirta u. 1.
2083
További információ kérhető az alábbi email címen:
apkk@club-info.hu
Illetve az alábbi telefonszámokon:
+36 26 361 677; +36 70 702 1724.
A 2012. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról az Ajkai Televízió által készített riport 1. része megtekinthető:
A 2012. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról az Ajkai Televízió által készített riport 2. része megtekinthető:
A 2014. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról a Devecser Televízió által készített videó felvétel megtekinthető:
A Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállításának városa Devecser, mely a Bakony nyugati szélén, a Torna patak mellett fekszik. Régészeti leletek tanúsága szerint e terület már az őskorban is lakott volt. Devecser az Árpád-kor óta ismert település, nevét valószínűsíthetően a Devecseri családtól kapta. A főnemesi család nagy szerepet töltött be Veszprém vármegye életében, hatalmas uradalmakat, várakat, kastélyokat emeltek, ekkor rakták le a mai Esterházy-kastély elődjének alapjait is. A török dúlás idején Devecser sikeresen ellenállt és megvédte várait, kastélyait. A török háborúk után élénk kereskedelmi élet bontakozott ki a községben és Devecser hamarosan a környék kereskedelmi központjává vált. A mai város kialakulása a kiegyezéstől a XIX. század fordulójáig tartott. Az 1970-es évektől kezdve Devecser fejlődése lassulni látszik, mivel központi szerepét Ajka veszi át. Devecser 1997-ben városi rangot kap. A fiatal város életét gyökeresen megváltoztatta a 2010-ben bekövetkezett vörös-iszap katasztrófa. Az újjáéledt településen egy kiállítással mutatják be a sorsfordító eseményt.
A város utcáin sétálva nyomon követhetjük a barokk és romantika építészeti emlékeit, betérhetünk a barokk plébánia templomba meghallgatni az orgonajátékot és megtekinteni a csodálatos Szent Antal oltárképet. A templom mögött találjuk a barokk plébániaházat, melyet a templommal egy időben, a XVIII. század közepén építettek. Mellette áll az 1881-ben romantikus stílusban épített iskola épülete. Már a XVIII. század végétől itt volt a község iskolája. A jelenlegi épületben tanított 1882 és 1884 között Gárdonyi Géza, az „Egri Csillagok” történelmi regény írója.
Devecser főterének dísze a műemléki védelem alatt álló Esterházy-kastély. Az épület a barokk és eklektikus építészet stílusjegyeit tükrözi.
Ahogy már említettük, az első építkezést a jelenlegi kastély helyén a Devecseri család végeztette el, a régi udvarházból várkastélyt emeltetett. Ez a végvár az 1630-as évek elején az Esterházyak kezére került, utolsó tulajdonosa Esterházy Tamás gróf volt. Az évekig tartó felújítások során sikerült a várkastély régi hangulatát visszaállítani, eredeti formájukban láthatók a kazettás mennyezetek, a reneszánsz és barokk kandallók, a tölgyfából készült ajtók, ablakok, a faragott lépcsőkorlát.
A kastélyt övező angolpark jellegű várkert különleges fáit 1790-től Esterházy Ferenc telepíttette. A fák jelentős része őshonos, az eredeti telepítésekből megmaradt nagyméretű egyedek különösen értékesek, köztük juharlevelű platánok, kocsányos tölgyek, mezei juharok, fehér nyárfák. Sajnos a 2010 októberében bekövetkezett vörösiszap-katasztrófa a kastélypark teljes területét érintette, ezáltal a történeti kert jelentősen megrongálódott, az egykori angolpark stílusát képviselő főbb utak eltűntek, a fák megsérültek, elhaltak, kivágták őket. A park nagy értékű növényállományával és több száz éves fáival, mikroklímájával főleg a nyári időszakban sok látogatót vonzott, továbbá a település életének egyik legmeghatározóbb színtere volt. A 2013-as évben elkezdődhetett a kastélypark teljes rekonstrukciója. A fejlesztés során a tereprendezésen, vízrendezésen túl növényeket telepíttek, sétautakat hoztak létre, madártani tanösvényt, bemutatótereket alakítottak ki.
Az idei évben a Sárosfői Vadászház fogadja a kiállítókat és az ide látogató vendégeket!
Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel vár augusztus 20.-án Devecser város és a MEOESZ a Juhász- és Pásztorkutyák CAC kutyakiállítására!
Amennyiben tetszett a cikk és hasznosnak véled, kérlek, oszd meg, hogy minél több kutyaszerető emberhez, családhoz eljuthasson! Köszönjük!
Flandriai pásztorkutya lesz a kiállításon ?
Kedves Érdeklődő!
Kérjük, érdeklődjön az alábbi email címen.
apkk@club-info.hu
Vagy az alábbi telefonszámok valamelyikén:
+36 26 361 677; +36 70 702 1724.
Üdvözlettel:
Ildikó