A Bakonyerdő Zrt. és a Kelet – Magyarországi Ebtenyésztők Egyesülete 2017. Augusztus 19.-ére Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállítást hirdet & PUPPY SHOW-t rendez minden fajta baby és kölyök korú (3 – 9 hónap közötti) kutyáinak részére. A kiállítások helyszíne Devecserben a Bakonyerdő Zrt. Sárosfői Vadászháza.
A Juhász- és Pásztorkutyák CAC kiállítására nevezhető minden olyan kutya, amely valaha az állatok terelésével illetve őrzésével kapcsolatos munkát végzett.
A kiállítás megrendezése már hagyományosnak számít Devecser város életében. Az első ilyen jellegű kiállítást 1999-ben rendezték, akkor még jóval kevesebb fajta volt nevezhető, mint a mai időkben. Ma már közel 40 fajta kiváló egyedei vonulhatnak fel ezen a kiállításon. A 2000-es évek elején 6 évig nem rendezték meg ezt a rangos seregszemlét, majd 2009-ben került sor újból e kiállítás megrendezésére. A speciális kiállításra minden évben egyre több kiállító érkezik a kutyáival valamint a színes és változatos programoknak köszönhetően minden évben gyarapodik a közönség száma is.
A vörös iszap katasztrófa után az idei évben immár VII. alkalommal kerül megrendezésre ez a kiállítás, melynek fővédnöke már 7. éve Dr. Simicskó István, akinek szavait idézzük most fel:
„Az, hogy egy ilyen elsősorban, magyar kutyafajták kiállítása, pásztorkutyák kiállítása zajlik itt rendszeresen, hagyományteremtő céllal, ez számomra támogatandó dolog, hiszen még 2003-ben az én javaslatomra az őshonos- és régi magyar állatfajtákat nemzeti kinccsé nyilvánította az országgyűlés, melyben a magyar kutyafajták is nemzeti kinccsé váltak. Azóta megszületett a Hungarikum törvény is és a nemzeti értéktárba is sikerült a 9 nemzeti kutyafajtát felvetetni.
Azon az úton haladunk, hogy az értékfelismerő, értékmegmentő munkát szeretnénk tovább végezni és nyilván az ilyen kiállítás, ez a gyönyörű környezet és helyszín még inkább fokozza az emberek kedvét, hogy eljöjjenek ide és egy jó kis családias hangulat alakuljon ki. A kutyabarátok, az itt élő emberek és mások is szívesen jönnek ide és én szívesen találkozom itt velük, hiszen tényleg ideális a környezet, nagyon jó a házigazda, nagyon jó az erdészet, nagyon jó a magyar kutyások közössége, úgyhogy én bízom benne, hogy ez a hazai kutyatenyésztést is segíti és az itt élő embereknek is mindig egy olyan unikális érték, amikor kijöhetnek ide és van egy színes program.
Hihetetlen az, amit az emberiség és a kutya kapcsolata megélt. Hiszen végigkíséri az emberiség történetét a kutya, bármilyen formában is, háborúkban is harci kutyákként, katona kutyákként sok-sok ember életét megmentve, vadászkutyaként, őrző-védő kutyákként, terelőkutyákként, számos olyan kutyafajta alakult ki az emberi tenyésztésnek köszönhetően, amely az emberi életet könnyíti, az emberi életmódot változtatja meg pozitív irányba. Aki kutyát vesz, az felelősséggel tartozik a kutyája iránt, nevelnie kell, ápolnia kell, gondoznia kell és ez egy viszonylag hosszú távú folyamat. Én azt hiszem, hogy hasznos dolog, hiszen ez a gyermekeinket felelősségre neveli. Ha ezt szülőként ügyesen mondjuk el nekik, helyesen mutatjuk be nekik, akkor szerintem a gyermek fejlődését is helyes irányba tudja terelni.”
Dr. Simicskó István gondolatmenetét Udvardiné Lukács Ilona, a kiállítás egyik fő szervezője az alábbi gondolatokkal fűzi tovább:
„Mindenképpen jó időben el kell kezdeni a kutyázást, akár gyermekkorban is kölyökkutyával, mert a felelősségtudat kialakul azokban a gyermekekben, akik kutyát tartanak és később felnőttként is mindenképpen előnyére válik az, hogy volt kutyája, van kutyája, lesz kutyája, biztos vagyok benne, mert akinek kiskorában már van kutyája, élete végéig megfertőződött.”
E szép szavakkal indítva, ez évben is szeretettel várják a szervezők a kiállítókat kutyáikkal és e fajták szerelmeseit, kedvelőit, a kilátogató vendégeket a Sárosfői Vadászházba egy közös együtt kutyázásra és egy közösen eltöltött szép napra!
Kedvcsinálóként Olvasóink figyelmébe ajánljuk a tavalyi kiállítás video beszámolóját a Devecser TV jóvoltából:
A 2017. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC & PUPPY SHOW fontosabb információit a következőkben ismertetjük!
Információk kiállítóknak:
Nevezési felhívás
Nevezhető fajták:
Az FCI I. fajtacsoportjába tartozó összes fajta
Az FCI II. fajtacsoportjából minden pásztor- és juhászkutya (Kaukázusi Juhászkutya, Anatóliai Juhászkutya, Közép-Ázsiai Juhászkutya, Pireneusi Hegyi Kutya, Nagy Svájci Havasi Kutya, Berni Pásztorkutya, Entlebuchi Havasi Kutya, Sarplaninai Juhászkutya).
Az FCI V. fajtacsoportjából a Szamojéd.
PUPPY SHOW
Minor Puppy és Kölyök osztályokba nevezhető minden fajta (I-X.fajtacsoport).
Bírói lista:
Vezető bíró: Korózs András
FCI-I. fajtacsoport
Komondor, Kuvasz, Puli, Pumi, Mudi – Udvardiné Lukács Ilona (HU)
Angol- és Ausztrál pásztorkutyák – Korózs-Papp Judit (HU)
Többi Pásztorkutya – Korózs András (HU)
FCI-II. fajtacsoport
Korózs András (HU)
FCI-V. fajtacsoport
Korózs András (HU)
HOBBY osztály
Jó lehetőség azon kutyáknak, akiket gazdáik nem tudnak kutyakiállításon bemutatni például színhiba, nem megengedett szőrtípus, ivartalanítás, vagy az FCI törzskönyv hiánya miatt.
A HOBBY osztály kutyái fajtánként és nemenként külön osztályba indulnak. nem vesznek részt a CAC kiállítás hivatalos címeket adó összevetéseiben. A kiállítás végén a HOBBY osztályos kutyák fajtánkénti győzteseinek külön Best In Showt rendeznek a „Legszebb Hobby kutya I., II., III.” címért.
HOBBY osztályba a nevezéseket emailben vagy postai úton kérik elküldeni.
Nevezési díj: 3000.- Ft/kutya.
A Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállítás fajtáin kívüli összes fajta Minor Puppy & Kölyök osztályok
Muzslai Ildikó (HU)
Nevezési határidő: 2017. Július 23.
Nevezési díjak
CAC Kiállítás | Szövetségi tagkártyával rendelkezők részére | Szövetségi tagkártyával NEM rendelkezők részére |
---|---|---|
Első kutya | 4000 Ft | 8000 Ft |
Második kutyától | 3500 Ft | 7000 Ft |
Veterán, Minor Puppy, Kölyök | 2500 Ft | 5000 Ft |
CAC kiállítás helyszínen nevezhető | ||
Fiatal felvezetők | 2000 Ft | 4000 Ft |
Kutyapár, Tenyészcsoport, Utódcsoport | 2000 Ft | 4000 Ft |
A nevezési díjak a Magyar kutyafajták esetében 50%-os kedvezménnyel számítanak.
Nevezést indíthatunk online erről a linkről>>.
A nevezésről a rendszerben rögzített email címre automatikus igazolás érkezik, mely a nevezés adatait tartalmazza. Ennek véglegesítését követően megerősítő e-mail kerül kiküldésre, mely a nevezés végleges formáját tartalmazza. Online nevezés esetén bankkártyával lehetséges a nevezés díját fizetni. A nevezés megtörténte után azonnal átirányítják a nevezőt az OTP Bank online felületére, ahol az internetes fizetésre alkalmas bankkártyán keresztül tudjuk rendezni a nevezési díjat. Az online rendszerben csak azok a nevezések maradnak benn, melyeket a nevező az online nevezési rendszerben bankkártyával kifizet, amennyiben ez nem történik meg, vagy a nevező bármely más úton fizeti meg a nevezési díjat, a rendszer a nevezést automatikusan törli. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
Banki átutalás esetén az Angol és Ausztrál Pásztorkutya Klub Egyesület számlaszáma
10101308 – 06421500 – 01003006
Az utalásnál fel kell tüntetni: Pásztorkutya CAC
Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy Munka bizonyítványok másolatát (ha van) és a 2017. évi szövetségi tagkártya másolatát.
Nevezési cím postai feladás esetén:
Angol és Ausztrál Pásztorkutya Klub
Solymár
Pacsirta u. 1.
2083
További információ kérhető az alábbi email címen:
apkk@club-info.hu
Illetve az alábbi telefonszámokon:
+36 26 361 677; +36 70 702 1724.
A 2014. évi Juhász- és Pásztorkutya CAC kutyakiállításról a Devecser Televízió által készített videó felvétel megtekinthető:
A Juhász- és Pásztorkutya CAC kiállításának városa Devecser, mely a Bakony nyugati szélén, a Torna patak mellett fekszik. Régészeti leletek tanúsága szerint e terület már az őskorban is lakott volt. Devecser az Árpád-kor óta ismert település, nevét valószínűsíthetően a Devecseri családtól kapta. A főnemesi család nagy szerepet töltött be Veszprém vármegye életében, hatalmas uradalmakat, várakat, kastélyokat emeltek, ekkor rakták le a mai Esterházy-kastély elődjének alapjait is. A török dúlás idején Devecser sikeresen ellenállt és megvédte várait, kastélyait. A török háborúk után élénk kereskedelmi élet bontakozott ki a községben és Devecser hamarosan a környék kereskedelmi központjává vált. A mai város kialakulása a kiegyezéstől a XIX. század fordulójáig tartott. Az 1970-es évektől kezdve Devecser fejlődése lassulni látszik, mivel központi szerepét Ajka veszi át. Devecser 1997-ben városi rangot kap. A fiatal város életét gyökeresen megváltoztatta a 2010-ben bekövetkezett vörös-iszap katasztrófa. Az újjáéledt településen egy kiállítással mutatják be a sorsfordító eseményt.
A város utcáin sétálva nyomon követhetjük a barokk és romantika építészeti emlékeit, betérhetünk a barokk plébánia templomba meghallgatni az orgonajátékot és megtekinteni a csodálatos Szent Antal oltárképet. A templom mögött találjuk a barokk plébániaházat, melyet a templommal egy időben, a XVIII. század közepén építettek. Mellette áll az 1881-ben romantikus stílusban épített iskola épülete. Már a XVIII. század végétől itt volt a község iskolája. A jelenlegi épületben tanított 1882 és 1884 között Gárdonyi Géza, az „Egri Csillagok” történelmi regény írója.
Devecser főterének dísze a műemléki védelem alatt álló Esterházy-kastély. Az épület a barokk és eklektikus építészet stílusjegyeit tükrözi.
Ahogy már említettük, az első építkezést a jelenlegi kastély helyén a Devecseri család végeztette el, a régi udvarházból várkastélyt emeltetett. Ez a végvár az 1630-as évek elején az Esterházyak kezére került, utolsó tulajdonosa Esterházy Tamás gróf volt. Az évekig tartó felújítások során sikerült a várkastély régi hangulatát visszaállítani, eredeti formájukban láthatók a kazettás mennyezetek, a reneszánsz és barokk kandallók, a tölgyfából készült ajtók, ablakok, a faragott lépcsőkorlát.
A kastélyt övező angolpark jellegű várkert különleges fáit 1790-től Esterházy Ferenc telepíttette. A fák jelentős része őshonos, az eredeti telepítésekből megmaradt nagyméretű egyedek különösen értékesek, köztük juharlevelű platánok, kocsányos tölgyek, mezei juharok, fehér nyárfák. Sajnos a 2010 októberében bekövetkezett vörösiszap-katasztrófa a kastélypark teljes területét érintette, ezáltal a történeti kert jelentősen megrongálódott, az egykori angolpark stílusát képviselő főbb utak eltűntek, a fák megsérültek, elhaltak, kivágták őket. A park nagy értékű növényállományával és több száz éves fáival, mikroklímájával főleg a nyári időszakban sok látogatót vonzott, továbbá a település életének egyik legmeghatározóbb színtere volt. A 2013-as évben elkezdődhetett a kastélypark teljes rekonstrukciója. A fejlesztés során a tereprendezésen, vízrendezésen túl növényeket telepíttek, sétautakat hoztak létre, madártani tanösvényt, bemutatótereket alakítottak ki.
Az idei évben a Sárosfői Vadászház fogadja a kiállítókat és az ide látogató vendégeket!
Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel várnak augusztus 19.-én a Juhász- és Pásztorkutyák CAC & PUPPY SHOW rendezvényekre a szervezők!
Amennyiben tetszett a cikk és hasznosnak véled, kérlek, oszd meg, hogy minél több kutyaszerető emberhez, családhoz eljuthasson! Köszönjük!
.
Kutya Portál, egy értékes weboldal a kutyák szerelmeseinek
Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, az alábbi cikkek is hasznosak lehetnek számodra:
Ajánljuk figyelmedbe a 2017. évi MEOESZ kutyakiállítási naptárunkat, melyből minden kiállítási ajánlónk elérhető illetve elérhető lesz!
Az Ebtenyésztők Veszprém Megyei Egyesülete 2017. Augusztus 20.-án fennállásának 55 éves évfordulója alkalmából Jubileumi CAC Kutyashowt rendez Herenden. A kiállítás helyszíne immár hagyományosan a fás-ligetes Park sétány területe. További információk portálunk kiállítási ajánlójában tekinthetők meg>>.
2017. Szeptember 02.-én, szombaton a Hírös Magyar Ebtenyésztők Önálló Jogú Egyesületének rendezésében 2 x CAC Nemzeti Kutyakiállításra kerül sor Kecskeméten. További információk portálunk kiállítási ajánlójában olvashatóak>>.
A Hód-Dog Kutyabarát Egyesület 2 x CACIB nemzetközi kutyakiállítást hirdet 2017. Szeptember 09.-ére és 10.-ére. A kiállítás Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumába kerül megrendezésre. A kiállítás további információi cikkünkből megtekinthetők>>.
2017. Szeptember 23.-án és 24.-én Club Show Weekend Komáromban, a Monostori Erőd területén. Szeptember 23.-án, a szombati napon CAC Klub- és Speciál kutyakiállítások megrendezésére kerül sor >>. Szeptember 24.-én, vasárnap minden fajtás CAC nemzeti kutyakiállítás >>.
World Dog Show és Euro Dog Show kiállítási naptár, az elmúlt és az elkövetkezendő évek Világkiállításainak és Európa Kutyakiállításainak dátumaival, helyszíneivel, a hivatalos honlapok, az eredmények, néhány színes videó linkjeivel és portálunk ajánlóival!
Ajánljuk figyelmedbe további hasznos cikkeinket is:
Egy kutatási projekt rávilágít, hogy kutyáknak hasonlóan mérhető IQ-juk van, mint az embereknek. A vizsgálatok felfedték a kutyák gondolkodásának működését és egyben segítséget nyújtanak azon betegségekkel kapcsolatban, melyek az ember és a kutya életében egyaránt előfordulnak, mint például az időskori demencia. Minderről bővebben olvashatsz “A kutya IQ teszt feltárja a kutyák általános intelligenciáját” című cikkünkben.
Megosztjuk az ételeinket a kutyáinkkal. De vajon minden élelmiszer, amit mi emberek fogyasztunk, a kutyáinknak is megfelelő? Ez egyáltalán nem így van. A kutyáink számára veszélyes illetve nem ajánlott élelmiszerekről, ételekről, általuk a kutyáinkra gyakorolt hatásukról beszélgettünk szakértő klinikus állatorvosunkkal, Dr. Hauberger Péterrel, melybe betekintést nyerhetsz a “Kutyáink egészségvédelme – Veszélyes élelmiszerek” című cikkünk elolvasása által.
Jó böngészést cikkeink között és kellemes időtöltést oldalunkon!
Kutya Portál, a felelősségteljes kutyaszeretők weboldala!
Várunk vissza portálunkra!
Kövess minket a facebookon is!