A MEOE Szövetség valamint a Magyar Kutyafajták Szakbizottságának szervezésében Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál CAC kiállítására kerül sor 2019. November 30-án délelőtt 09.00 órától kezdődően. A kiállítás helyszíne Budapesten a Hungexpo Rendezvény és Szabadidő Központ “A” pavilonja.
A Magyar Kutyafajták Szakbizottsága az 1999-es évtől kezdődően az ország különböző pontján évenként megrendezi a Nemzeti CAC Speciál kiállítást, a Magyar Kutyafajták tenyésztőinek/kiállítóinak országos találkozóját.
A 9 Magyar Kutyafajtánk, melyeket az Országgyűlés a 2004. április 19.-i határozatában a nemzeti állatfajtáinkkal együtt nemzeti kinccsé nyilvánított.
Pásztorkutyáink:
A Komondor – „Az egyik legősibb magyar pásztorkutyafajta, mely megjelenésében és viselkedésében megőrizte évezredes tulajdonságait. Ősi változata a vándorló, pásztorkodó ősmagyarokkal került a Kárpát-medencébe. Nagy teste, ereje és bátorsága alkalmassá tette, hogy felvegye a harcot a hasonló vagy nagyobb testű ellenségeivel a rábízott értékek védelmében. Ma már egyre inkább a ház, a tanya, a gazdasági udvarok védelmére szolgál.”
A Kuvasz – „Pontos eredetét homály fedi, feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket. A nyájat, a ménest és a gulyát folyamatosan védelmezni kellett a ragadozók és a tolvajok ellen. Megjelenése, mérete miatt impozáns, szikár, ellenálló kutyafajta. A törődést kamatostól meghálálja. Amit egyszer megtanult, soha nem felejti el.”
A Puli – „Szerte a világon a legismertebb terelő magyar pásztorkutya, számos országban tartják, tenyésztik. A puli egy kecses, aprózó léptű, közepes testű kutya, amelynek dús, fürtös bundájából csak bájos fekete orrtükre látszik ki.”
A Pumi – „Hatalmas ésszel megáldott, vérbeli bohóc. A XVII. – XVIII. században a merinói juhokat hazánkba kísérő francia eredetű terrier jellegű terelő kutyafajták a pulival kereszteződtek, így jött létre a pulinál rövidebb szőrt viselő, bohókás, a felső harmadától bicsakló pom-pom fülű eb. A puli utolérhetetlen intelligenciájából egy jó adag ötvöződött benne a terrierek nyughatatlan, izgő-mozgó természetével.”
A Mudi – „Még Magyarországon sem ismerik túl sokan ezt az egészséges, értelmes, tetszetős küllemű terelőkutyát. Álló fülű, hullámos vagy göndörödő bundájú, pofáján és lábai első oldalán rövid, sima szőrt hordó terelőkutya. A mudi megőrizte kiváló terelő ösztönét, ezért hivatásos juhászok illetve a terelő sport iránt érdeklődők számára is ideális kutya. Sok egyéb sport kedvelői sem csalódnak, ha mudit választanak maguknak.”
Vadászkutyáink:
A Rövidszőrű Magyar Vizsla – „Kedves, meleg barna szemmel és huncut kópésággal néz a világba, mohó figyelemmel és vágyakozással a vad után. Lustán elnyújtózik otthon a forró kályha mellett vagy a kanapén, vég nélkül áhítozva a simogatásért, de egy pillanat alatt robbanó energia, végtelen vágtatás a mezőn a tűző napsütésben vagy a ropogó hóban. Ebből következik két alapvető tulajdonsága, alkalmazkodóképessége és könnyű taníthatósága. Ezeknek köszönhető, hogy egyre több híve van a világban.”
A Drótszőrű Magyar Vizsla – „A Drótszőrű Magyar Vizsla története 70 éve kezdődött. A fajtát a Rövidszőrű Magyar Vizsla és a Drótszőrű Német Vizsla kereszteződéséből hozták létre szigorú szelekció mellett. Szőrének köszönhetően igen ellenálló, rendkívül magas az intelligenciája, könnyen tanítható és fegyelmezhető, de a durva bánásmódot, keménykezű tanítást nem viseli el.”
Az Erdélyi Kopó – „A magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt. Története az évszázadok során szorosan összefonódott a magyar történelemmel, ezen belül, különösen a magyar nemesség sorsával, mindennapjaival. Az Erdélyi Kopón jól láthatók a kopó jellegre utaló lógó fülek, sarló alakú farka és a jellemzően téglalapba foglalható test.”
A Magyar Agár – „Az agarak a legősibb kutyafajták, legrégebbi társai az embernek. Ők segítették az embereket a mindennapi megélhetést nyújtó vadászatban és gondoskodtak a család védelméről. A Magyar Agár története a honfoglalás korára vezethető vissza. Mint életrevaló fajta, az agarak könnyen és jól alkalmazkodtak a mai, modern világ megváltozott körülményeihez.”
Egy örök érvényű idézet a mai és a jövő kutyás nemzedékét megszólítva:
„Csak annak a nemzetnek van jövője, mely megbecsüli önmagát,
Csak az a nemzet becsüli meg önmagát, mely megbecsüli értékeit,
Szeressük és becsüljük meg a Magyar Kutyát.”
A 9 Magyar Kutyafajtát leíró jellemzéseket és a fenti szöveget is Ebugatta televízió által 2009-ben a Magyar Kutyafajtákról készített videójából idéztük.
Az Ebugatta Televízió által készített videóból további hasznos és érdekes információkat is megtudhatunk a 9 Magyar Kutyafajtáról:
Látogatói információk:
A belépőjegyek árai:
14 éves kor alatt a belépés ingyenes!
A felnőtt belépőjegy 1000.- Ft.
A kiállítás programja:
07.30: Kapunyitás
10.00: A Magyar Nemzeti kutyafajták speciál CAC kiállítás bírálatának megkezdése
11.00: A Junior Handler verseny előbírálatainak kezdete
13.00: A Magyar Nemzeti kutyafajták speciál CAC kiállítás Best In Show programja
14.00: A 2019. év legeredményesebb Junior Handlerének kihirdetése
14.30: Éves kitüntetések – életműdíjátadás
15.00: A 2019. évi nemzeti kutyafajtáink éves pontrendszerének kvalifikációs versenye
16.30: A Championok Championja kiállítás bírálatainak kezdete
19.00: A Championok Championja kiállítás Best In Show programja
Ringbeosztás és ringtérkép
Információk kiállítóknak
Bírói lista
Komondor – Dr. Sirkó Éva
Kuvasz – Szabó Sándor
Puli – Korózs Gábor
Pumi – Dr. Kaszás Emese
Mudi – Antal Ferenc
Rövidszőrű Magyar Vizsla, Drótszőrű Magyar Vizsla – Zlatko Jojkic (SRB)
Erdélyi Kopó, Magyar Agár – Kotlár Róbert
Nevezési határidő: 2019. Október 28.
Nevezési díjak
CAC Kiállítás | Szövetségi tagkártyával rendelkezők részére | Szövetségi tagkártyával NEM rendelkezők részére |
---|---|---|
Első kutya | 1000 Ft | 2000 Ft |
Második kutyától | 1000 Ft | 2000 Ft |
Veterán, Minor Puppy, Kölyök | 1000 Ft | 2000 Ft |
CAC kiállítás helyszínen nevezhető | ||
Kutyapár, Tenyészcsoport, Utódcsoport | 0 Ft | 0 Ft |
Nevezni csak online, postai úton, kiemelt kiállításokon és személyesen a MEOE Szövetség központjában van lehetőség! A nevezési díjat távollét esetén is be kell fizetni.
Nevezést indíthatunk online erről a linkről>>.
A nevezésről a rendszerben rögzített email címre automatikus igazolás érkezik, mely a nevezés adatait tartalmazza. Ennek véglegesítését követően megerősítő e-mail kerül kiküldésre, mely a nevezés végleges formáját tartalmazza. Online nevezés esetén bankkártyával lehetséges a nevezés díját fizetni. A nevezés megtörténte után azonnal átirányítják a nevezőt az OTP Bank online felületére, ahol az internetes fizetésre alkalmas bankkártyán keresztül tudjuk rendezni a nevezési díjat. Az online rendszerben csak azok a nevezések maradnak benn, melyeket a nevező az online nevezési rendszerben bankkártyával kifizet, amennyiben ez nem történik meg, vagy a nevező bármely más úton fizeti meg a nevezési díjat, a rendszer a nevezést automatikusan törli. A nevezés csak akkor lesz érvényes, hogyha a nevezés díja is rendezve van!
Postai nevezés esetén, a nevezési lap pontos kitöltése és aláírása után, csatolni kell a nevezni kívánt kutya törzskönyv másolatát, a nevezési díj igazolásához a befizetett csekk vagy átutalási bizonylat másolatát, Champion vagy Munka bizonyítványok másolatát (ha van) és a 2019. évi szövetségi tagkártya másolatát.
Banki átutalás esetén a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége számlaszáma:
Budapest Bank Nyrt. – 10102086 – 09723300 – 01000009.
A nevezés mindig a tulajdonos neve alatt történjen.
Nevezési cím postai feladás esetén:
MEOE Szövetség
Budapest XIX. Kerület
Hofherr Albert u. 42.
1194
További információk a kiállítás hivatalos weboldalán tekinthetők meg>>.
Ha kérdésed van, hívd az alábbi telefonszámot:
+36 70 616 3312.
Forrás: A Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál CAC kiállításának hivatalos weboldala
Video felvételek az előző évek Magyar Kutyafajta kiállításairól
A 2010-es évben Nyíregyházán rendezett Magyar Kutyafajták CAC Speciál kiállítás videó felvétele:
A 2010. évi Komárom CACIB kutyakiállításon készült videófelvétel:
A Magyar Kutyafajtáinkról + a 2009. évi Magyar Kutyafajták CAC kiállításán készített videófelvétel:
A Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál CAC kiállításának városa, egyben kis hazánk fővárosa, Budapest.
Helyszíne pedig a Hungexpo Kiállítási és Vásárközpont területe.
Gyere és látogass el Te is, a szervezők szeretettel várnak!
Minden érdeklődőt, vendéget, kiállítókat a kutyáikkal szeretettel vár a MEOE Szövetség és a Magyar Kutyafajták Szakbizottsága November hónap 30. napján Budapestre, a Hungexpo Rendezvényközpont „A” pavilonjába a Magyar Nemzeti Kutyafajták Speciál CAC kutyakiállítására!
Kérlek, oszd meg ezt a bejegyzést, hogy minél több kutyakiállítóhoz és érdeklődőhöz eljuthasson! Köszönjük!
.
Ha kutyakiállító vagy, illetve ha érdeklődsz a kutyakiállítások világa után, ajánlom figyelmedbe az ajánló szerzőjének hivatalos honlapját, ahol a 2020. évi MEOESZ kutyakiállítási naptár, és az összes 2020. évi MEOESZ kutyakiállítás magyar és angol nyelvű ajánlója a már megszokott formában olvasható, továbbá az elmúlt évek MEOESZ kutyakiállítási naptárjai is visszanézhetőek.
Keresd Vámosi Ildikó kutyás cikkíró, szerző hivatalos honlapját:
Http://ildikovamosi.hu/
🙂 Várlak szeretettel és sok értékes cikkel! 🙂
🙂 Köszönöm, ha megtisztelsz a látogatásoddal! 🙂